stderr

Jakub Jedelský

2 + 1 změna

V dosavadním životě mě čeká drobné zemětřesení, skládající se ze dvou třesů a na ně nabalených otřesů. Ten +1 jeden otřes z titulku se týká přímo blogu a píšu o něm až úúúplně dole.

Třes první: nový dům

Kde se dozvíte, že se stěhujeme do vlastního

Se slečnou přítulkyní jsme si minulý rok koupili hrubou stavbu kousek za Brnem, kterou postupně dokončujeme. Aktuálně to vypadá, že k nastěhování bude v polovině října - vlastně musí být, protože jsme dali výpověď ze současného nájmu. Po počátečních perpetiích s panem prodávajícím, který nám udělal problémy a ostudu kde mohl, po perfektní zkušenosti s vyřizováním hypotéky a po nejhrubějších úpravách a pracech, jsme se dostali do finiše: stačí dodělat koupelnu, položit podlahy a dovést židli. A jak všichni ví - kdo má židli, ten bydlí.

Jsme smíření s tím, že finance tak úplně nevyšly na kuchyni. Ale máme vlastní rychlovarnou konvici, elektrický gril (který lze v nejnutnějším případě použít jako vařič - to bych si měl patentovat) a sadu hrnců a nádobí. A plynové bomby prodávají na nejbližší benzince. Takže to je cajk.

Po pěti letech opouštíme podnájmy a hurá do vlastního.

Sem měly původně přijít nějaká zážitky s panem prodávajícím, ale při psaní a vlastně jen vzpomínce na něj jsem se tak rozčílil, že jsem vše raději smazal.

Třes druhý: Nová práce

Kde se dozvíte, že budu mít novou práci

Našli si mě na LinkedIn a oslovili. Já se zamyslel a řekl, že by to za zkoušku stálo. Tak jsme si plácli.

Vyšlo to s novým domem tak nějak naráz. K 30.9. tohoto roku končím na současném místě v Master Internet, kde jsem na poslední pozici strávil pět let (6 a půl roku celkem ve firmě). Opouštím staré známé prostředí a zákazníky, abych se vydal vstříc novým dobrodružstvím, které mě čekají na poli BI. Novým zaměstnavatelem mi bude původem česká firma (nevím, jestli se dá ještě stále považovat za startup) GoodData, kam nastoupím na pozici DevOpa. A to od 1. 10. Takže držte palce, ať mi to tam vyjde. Už se tam těším jak malej Jarin!

+1 změna

Která se týká blogu

Spolu s novou prací přicházejí menší třesy. Třeba tento server, který mi běží v datacentru Masteru, budu muset zrušit. Všechny služby pomalu přemigrovávám do oblak (rozumněj cloudů) a to včetně mojeho blogu. Už jsem si připravil zázemí - aby ta změna nebyla tak náročná. Vyhnu se Wordpressům a podobným službám a CMS a pomocí Pelikána přecházím na GitHub. Zároveň se změní URL z dev.stderr.cz pouze na stderr.cz. Testovací verzi najdete zatím na g.stderr.cz.

Mimo to budu potřebovat nějaký rozumný webhosting pro jiné weby. Nějaký tip?