stderr

Jakub Jedelský

Gmail: tečka sem, tečka tam

Je to už starší záležitost, ale na Twitter účtu Gmailu to nakousli, tak se to dostalo ke mě a protože mě to zaujalo, tak ... posílám dál: V uživatelských jménech gmailu můžete používat tečku (".") dle libosti.

Tečka

Zaregistrujete-li si e-mail u Googlu, můžete spolu s ním využít i všechny alternativy s tečkama. Tedy e-maily [email protected], [email protected] nebo třeba [email protected] jsou si rovny a zprávy dojdou do jedné schránky. Dobrý ne? Abych se přiznal, u této fičurky mě napadá jediné použití: zjednodušení při diktování e-mailové adresy.

Plus

Jestli vás napadlo, že to lze dobře použít na filtrování e-mailů z různých zdrojů (fóra, sociální sítě, zpravodajství, atd.), pak je tu ještě druhá, lepší, možnost - použití plus ("+"). Všechny emaily zaslané na [email protected] zase přijdou do jedné schránky patřící k moje.uzivatelske.jmeno. Vznikají tak přehlednější zprávy a vím, že zprávy z +facebook můžu bez nějakého vzrušování mazat, ze +zajimave-forum nebo +maillist si můžu přečíst ve volném čase a +banka bych měl zkontrolovat.

Tečka sem, tečka tam, co já s nima udělám?