stderr

Jakub Jedelský

Gnome 3 & CentOS 5.6

Ty dvě věci z nadpisu nemají (téměř) nic společného, jen se mi nechce psát oslavný článek pro každou z nich zvlášť. Takže..

Jupí, CentOS 5.6!

Ještě nevyšlo oficiální oznámení, ale není žádným tajemstvím, že CentOS 5.6 se šíří po mirrorech. Jeho vývoj (rozuměj přepracování zdrojových kódů RHEL 5.6) trval celé 3 měsíce, což by nebyla nijak dlouhá doba (vývojáři to přece dělají ve volných chvilkách), nebýt toho, že během této doby nevycházely ani kritické a bezpečnostní aktualizace. Vše je zahrnuto až v tomto vydání, takže s chutí do aktualizace vašich milých serverů a desktopů.

O startu tlačení nového CentOSu na mirrory se nenápadně zmínil Karanbir na Twitteru

Jupí, Gnome 3.0!

V tomto případě to vlastně není tak úplně jupí; jsem z nového vydání dost v rozpacích. Je pěkné, že se někdo odvážil vnést čerstvý vítr do okeních manažerů, ale až tak..? Vzpomínáte na kaBoom, který přineslo KDE 4? Jak uživatelé nadávali a prchali? Už jsem to prohlásil na Twitteru a zopakuju to i tady: ke Gnome 3 se dostanu s novou Fedorou (15) Lovelock a dám mu pár hodin až dnů. Pokud si během této doby nezvyknu, přijde přechod na, v dnešní době už propracovanější, KDE (což taky nebude moc lehké). Je fakt, že jsem si na nové prostředí šáhl a to v době první Alpha verze Fedory 15, kdy se testovalo právě Gnome, ale názor jsem si asi nestačil udělat. Je tu pár věcí, které mi vyhovují (rychlý přístup k aplikacím pomocí lišty, je to rychlé, je to pěkné, je to nové), ale má to i pár mušek, které jsou asi spíše o zvyku.. Nuž uvidíme.

Co všechno Gnome 3 nabízí nového se můžete dozvědět na webu k tomu určeném: www.gnome3.org.

I am GNOME