stderr

Jakub Jedelský

Reading Challenge 2017

Přiznám se. Pro rok 2017 jsem si dal pár cílů, které se mi podařilo víceméně splnit nebo dosáhnout. Jedním z těchto cílů bylo přečíst během roku 12 knih. K tomu mi pomohl i Reading Challenge na Goodreads (pojďte se zkámošit, máte-li účet), kam jsem si zadal požadované číslo a pak už jen četl a sledoval, jak se mi daří.

Dvanáct může být pro někoho málo, ale vzhledem k tomu, že dva roky zpět jsem přečetl knihu jednu a rok zpět čtyři, tak to byla sakra výzva. A podařilo se. Nakonec jsem skončil se 17 přečtenými knihami. Paradoxně nebyl problém si najít čas na čtení (vivat Kindle na mobilu, který se dá číst i potmě a nebudím tak nikoho kolem), ale spíš si knížku vybrat. Nemám úplně vyhrazený styl, pokaždé mě baví něco jinýho, tak jsem hodně času trávil přemýšlením nad tím, jestli mě knížka zaujme nebo zůstane ležet v koutě.

Neumím totiž číst více knížek najednou. Jakmile mám jednu rozečtenou, nezačnu s jinou dřív, než dočtu tu původní (jediná výjimka je Site Reliability Engineering, kterou čtu ve volných chvílích tak, jak mě zrovna zajímá).

A v roce 2018 pokračuju! Výkon je potřeba zvyšovat, ale zas vodcamcať pocamcať. Jdu do toho s 20 knížkama a když to zase přetáhnu, tak budu jen rád. Tentokrát budu asi hlavně vybírat z 1001 knih, které musíte přečíst, než zeřete. Ať stihnu aspoň něco.

Pokud byste se chtěli inspirovat, nabízím tu svůj výběr pro rok 2017 (seřazeno podle toho, jak jsem je četl).