stderr

Jakub Jedelský

Týden odkazů #14

Týden se s měsícem sešel a po 10 následuje 14, to dá rozum. Příjemné čtení!


 • Stack Overflow Developer Survey 2017

  64 tisíc uživatelů Stack Overflow se zůčastnilo výročního průzkumu této služby. Dozvíte se třeba to, že nejlépe zaplaceno dostanete za vývoj v Clojure (v celosvětovém měřítku). Každopádně dost dostanete i za vývoj v Perlu a ten používáme u nás v GoodData, tak se koukněte, třeba vás nějaká naše otevřená pozice osloví.

 • Things I Learned Managing Site Reliability for Some of the World’s Busiest Gambling Sites

  Sedm měsíců práce na rozdělení a zdokumentování alertů z platformy (bylo jich 1700). Výsledkem je efektivnější SRE tým. Proč ne, čtení je to zajímavý.

 • That Time I Trolled the Entire Internet

  Byla jednou jedna internetová společnost Net Authority, která dohlížela na to, zda se internet ubíra správným - křesťanským - směrem. Vlastně nebyla, celé to byla sranda, která se tak trošku vymkla kontrole.

 • A Large Database Does Not Mean Large shared_buffers

  Už tu dlouho nebylo nic o PostgreSQL. Pěkné shrnutí, jak se postavit k nastavení shared_buffers a hlavně jak najít (plus mínus autobus) ideální hodnotu pro vaše použití.

 • New festures coming in PostgreSQL 10

  Postgres podruhé. Verze 9.6 přišla s paralelním zpracováním dotazů a desátá verze to dále vylepšuje. Zde je soupis, co nás v této verzi čeká dalšího (tl;dr: moc!)

 • To keep Tor hack source code secret, DOJ dismisses child porn case

  Raději stáhnout veškerá obvinění, než vyzradit, jak se vyšetřovatelům podařilo nabourat "anonymní" přístup k internetu pomocí TOR. Tak postupovalo Ministerstvo spravedlnosti USA, které díky tomu neobvinilo člověka za držení dětského porna. To by se u nás nestalo. U nás se i prezidenti udávají sami.

 • Bakalářská práce: Přínos digitálních technologií v oboru železničního modelářství

  Někdo tuto bakalářku nasdílel na Twitteru a dost mě pobavila. Vlastně v ní jde jen o poděkování a závěr (pokud vás zrovna nezajímá spojení digitálních technologií a železníčního modelářství). Nedokážete někdo najít, jak ji obhájil? Docela by mě to zajímalo :)

  Jsou lidé kterým bych i poděkovat chtěl, ale nechci nikoho stáhnout s sebou.

 • DevOps Club Brno

  Už zítra (11. dubna) je v Brněnském Impact Hubu další DevOps Club. Tak se zastavte, třeba se potkáme.