Jakub Jedelský
Před necelými dvěma týdny jsem napsal svému senátorovi, že zákon o hazardu, tak jak se dostal ze sněmovny, není úplně v pořádku. Blkování internetu, které předkládali, totiž není jednoduše uskutečnitelné. Nevím na kolik se zamyslel, ale nakonec hlasoval pro přijetí. Protože mi před tím neodpověděl, tak jsem se po hlasování v dalším e-mailu zeptal, co ho vedlo k hlasování pro. Tu je odpověď:
Pro moje hlasování bylo rozhodující vystoupení předkladatele, a to ministra financí, o postupu možné blokace - viz jeho závěrečné vystoupení, které bude nebo snad již je na stránkách senátu, kde podrobně popsal postup MF. Jinak obecně lze konstatovat, že zákon významně přispívá k omezení hazardu v ČR.
S pozdravem Ivo Bárek, senátor
Že je zákon potřeba se nikdo asi nepře. Ale ministr financí mimo jiné zmínil něco, co by mělo vejít do internetových análů:
Jestli existuje nějaký podrobný návod, jak to obejít, my o tom nevíme. Pokud je takový návod, tak fajn potom. Kde je tedy problém? Potom to, co navrhujeme, pokud to někdo říká, my si myslíme, že není takový návod, že to je dezinformace. To se samozřejmě ukáže
Dává to vlastně smysl? Vážně to člověka, který má k dispozici informace, že to jde, přesvědčí?
Aby to bylo snad už všem jasné, tak Michal Špaček nelenil a připravil stránku s návody jak obejit blokaci(.cz). A včil mudurujte, pane Babiši.