stderr

Jakub Jedelský

Hacktoberfest

Přispějte do opensource projektu a dostanete za to (kromě dobrého pocitu) tričko. Na získání dárku máte už ale jen 14 dní! Během měsíce října totiž probíhá Hacktoberfest - projekt společností DigitalOcean a Github, který má přimět lidi něco pro OSS dělat. Abyste odměnu získali, stačí 4 (slovy: čtyři) pull requesty do opensource projektů umístěných na Githubu. A to se vyplatí.

Banner

Pokud se chcete zůčastnit, potřebujete pouze účet na Githubu, zaregistrovat se na stránce projektu a začít bušit do klávesnice. Bacha na …

Přečíst celé


Zákon o hazardu a blokování internetu - pokračování

Před necelými dvěma týdny jsem napsal svému senátorovi, že zákon o hazardu, tak jak se dostal ze sněmovny, není úplně v pořádku. Blkování internetu, které předkládali, totiž není jednoduše uskutečnitelné. Nevím na kolik se zamyslel, ale nakonec hlasoval pro přijetí. Protože mi před tím neodpověděl, tak jsem se po hlasování v dalším e-mailu zeptal, co ho vedlo k hlasování pro. Tu je odpověď:

Pro moje hlasování bylo rozhodující vystoupení předkladatele, a to ministra financí, o postupu možné blokace - viz jeho …

Přečíst celé


Zákon o hazardu a blokování internetu

Málem mi zaskočilo čerstvě rozžmoulané sousto, když jsem zjistil, že poslední článek jsem tu vypotil před téměř dvěma roky. Zkusím se polepšit.

Pokud jste to ještě nezachytili, tak se kolem potuluje strašák v podobě zákona o hazardu a části, která se týká blokování internetu. Smutně a pasivně jsem ho sledoval od doby, kdy se o tom začalo mluvit. Ze začátku jsem to považoval za drobný výstřelek, který přece nemůže projít. Později, přiznávám, jsem trošku rezigoval s tím, že "se mě …

Přečíst celé


Cestopis: O přechodu Rychlebských hor

O prvním červencovém víkendu jsem vypnul mobil, zahodil notebook, nasadil nově koupený turstický boty a s tátou vyrazil na pochod přes Rychlebské hory. Z Bílé vody do Žulové, jen s batohy a stanem. Kdybyste nevěděli kde hledat, tak se koukněte kousek nad Jeseníky (a ty jsou na severu Moravy, mrk mrk). Bylo to fajn, takže si dovolím jedno ne-IT téma. Pokud byste se ztráceli, sledujte mapu.

Výlet není nijak náročný (ve výsledku jsme ušli nějakých 35km), takže pro ajťáky ideální …

Přečíst celé


Jak jsem si nevěděl rady s #ff #ffcz

Na Twitteru je taková jedna milá věc - jmenuje se Follow Friday a má tag #ff nebo hezky česky #ffcz. Povídání, co že to #ff znamená, sepsal zrovna nedávno Dan Dočekal, tak to nebudu s dovolením opakovat. Snad jen malá citace ze závěru:

Každý pátek nezapomeňte využít hashtagů #ff (a případně #ffcz) k nalezení nových zajímavých účtů na Twitteru. A pokud vy sami o nějakých víte, dejte vědět svým sledujícím i dalším lidem.

A to teda já o některých zajímavých účtech …

Přečíst celé