stderr

Jakub Jedelský

(Ne)aktuální čtení #5

Jubilejní 5. díl odkazů přináší tolik žádané změny! (Kecám, nikdo mě o nic nežádal, ale zní to na začátek dobře, že?). Mění se formát číslování - místo čísla aktuálního týdne bude pořadové číslo článku. Takže už žádné přeskakování!

Mimo to - Týden odkazů zní divně, udělal jsem z toho (Ne)aktuální čtení. Protože je to takové aktuální. Na půl.

S radostí do toho!


Přečíst celé


Týden odkazů #14

Týden se s měsícem sešel a po 10 následuje 14, to dá rozum. Příjemné čtení!


Přečíst celé


Blíží se konec Eudyptula Challenge

Teď by měli zpozornět ti, které zajímá vývoj linuxového kernelu a ještě se neodhodlali pro to cokoliv udělat. Eudyptula Challenge je soubor úkolů, které vás začátky vývoje provedou. A pomalu zavírají!

Podle posledního (dost nepravidelného) Status reportu je zaregistrovaných více než 19000 lidí. Z toho pouze 149 dokončilo celou sérii. Vývojáře (nikdo vlastně neví, co nebo kdo za tím stojí) to už trošku unavuje, tak se rozhodli, že při 20000 zaregistrovaných lidech zavřou krám. Naštěstí ne úplně - stávající nechají dojet …

Přečíst celé


Tyden odkazů #10

Desátý týden je za náma a tak jsem zpracoval další várku zajímavých odkazů. Není jich mnoho, ale na druhou stranu jsou pěkně dlouhý.


  • [en] Začnu tím, co mi hlava nebere. Krystal, který existuje ve 4D prostoru. Dafuq?! Kromě toho, že z různých stran vypadá různě (není symetrický jako např. koule), vypadá různě i v čase bez toho aby nějak ovlivňoval své okolí a aby okolí ovlivňovalo jej. V roce 2012 existenci "time crystal" (nevím, jak to přeložit) předpověděl nositel Nobelovy …

Přečíst celé


Týden odkazů #9

Další týden skončil (já neděli večer úspěšně zaspal) a zde je - už podruhé, takže témeř tradiční - výběr zajímavých odkazů, na které jsem narazil.


Přečíst celé