Jakub Jedelský
Ty dvě věci z nadpisu nemají (téměř) nic společného, jen se mi nechce psát oslavný článek pro každou z nich zvlášť. Takže..
Ještě nevyšlo oficiální oznámení, ale není žádným tajemstvím, že CentOS 5.6 se šíří po mirrorech. Jeho vývoj (rozuměj přepracování zdrojových kódů RHEL 5.6) trval celé 3 měsíce, což by nebyla nijak dlouhá doba (vývojáři to přece dělají ve volných chvilkách), nebýt toho, že během této doby nevycházely ani kritické a bezpečnostní aktualizace …
Fedora 15 "Lovelock" ještě není na světě (její vydání se mimochodem od původního plánu prodloužilo o 14 dní, nové datum pro vypuštění je 24. 5. 2011) a už se vymýšlí jména pro novou Fedoru 16. Název každé nové verze má nějak navazovat na předešlé - výběrem letos prošla tato:
Jak se jednotlivé názvy váží na Lovelock si můžete přečíst na wiki stránce s návrhy. A abych se přidal (i když …
Web 360 Cities na sebe upoutal pozornost už několikrát. Stránky založil fotograf Jeffrey Martin bydlící v Praze, který se již od roku 2000 zabývá panoramatickou fotografií. První úspěch přišel s fotografií Prahy, focené z Žižkovské věže v rozlišení 18,5 Gigapixelů, což byl v roce 2009 světový rekord. Pro srovnání doporučuji kouknout, jaké rozlišení má váš digitální fotoaparát, hádám 5 - 10 megapixelů.
Další rekord byl zaznamenán hned o rok později, kdy vznikla panoramatická fotografie Londýna v neuvěřitelné velikosti 80 Gigapixelů …
U příležitosti aktualizace na Wordpress 3.1 (se jménem Reinhardt, zvoleného podle jazzového kytaristy Jeana "Django" Reinhardta; že by to byla provokace nebo naznačení budoucí cesty projektu?) tu uveřejním článek, který ve stavu "rozepsán" už nějakou dobu visí v administraci.
Existuje mnoho sítí, kde se nemusíte cítit zrovna bezpečně; ať je to wifi v kavárně, mobilní připojení nebo sdílení připojení se sousedy. A jsou situace, kdy byste rádi schovali to, na co koukáte. Co kdyby vás někdo sledoval, že ano …
To jsem si takhle večer napsal krátký skriptík v pythonu pro zkracování odkazů. Využívá Google API, takže výsledkem je doména goo.gl (která je mi i nejsympatičtější nebo co). Původní záměr (a ono to ještě přijde) byl ten, že si skript načte url ze schránky, zpracuje přes google a zpět do schránky načte výsledek. Půjde tak spouštět třeba přes ikonku na liště a vy hned můžete, třeba na Twitter, vložit zkráceninu*.. Ono to ještě přijde (plánuju pro Gnome, jinde se …