Jakub Jedelský
Dlouhou dobu jsem si vedl blog na Wordpressu, který mi běžel na vlastním serveru. Kvůli změně práce a tím i rušení serveru (resp. přesunu na méně výkoný virtuál) jsem začal řešit "kam s ním". Převod části článků sem je dobrý, ale jednak se mi nechtělo převádět vše a pak, návštěvníci si cestu na starý blog ještě najdou. Zavrhnul jsem proto jen jednoduché přesměrování. A aby mi Wordpress zbytečně neběžel a nežral zdroje pro PHP, když to už k ničemu nepotřebuju …
Při plánování rozloučení s kolegy jsem potřeboval nějak jednoduše sjednotit informace o tom, kdy kdo (ne)může. Psaní e-mailů je otrava a po chvíli je v tom akorát zmatek, tak jsem se zeptal: "Neexistuje nějaký jednoduchý nástroj na plánování scůzek?" A Google odpověděl, že existuje - a jmenuje se doodle.com.
Asi jsem objevil Ameriku (sorry Kryštofe), ale jsem z toho webu tak nadšenej, že o něm musím napsat. Přesně tak jednuché, jak potřebuju a v základní verzi bez registrace. Znáte …
V dosavadním životě mě čeká drobné zemětřesení, skládající se ze dvou třesů a na ně nabalených otřesů. Ten +1 jeden otřes z titulku se týká přímo blogu a píšu o něm až úúúplně dole.
Kde se dozvíte, že se stěhujeme do vlastního
Se slečnou přítulkyní jsme si minulý rok koupili hrubou stavbu kousek za Brnem, kterou postupně dokončujeme. Aktuálně to vypadá, že k nastěhování bude v polovině října - vlastně musí být, protože jsme dali výpověď ze …
Je to docela známá fičura, která se objevuje (hlavně) na zpravodajských serverech - při zkopírování části textu se do clipboardu přidá daší text, o který nikdo tak úplně nestojí. Když už se ale do Wordu vloží, tak jej lehce umažeme (a kašleme na nějaké citace). Co když se ale zrovna nekopíruje část článku, ale unixové příkazy, u kterých je velká pravděpodobnost, že půjdou rovnou do terminálu?
Kolega mě upozornil na pěknou ukázku, jak tohoto zneužít. Vezměte si třeba tento jednoduchý příkaz …
Jen pár slov o každém z těchto tří protokolů, abychom si v tom konečně udělali pořádek a nemuseli se handrkovat, co kdo vlastně myslel. Ve všech třech případech jde o protokoly používané pro přenos souborů, to je cajk.