Jakub Jedelský
traceroute
je užitečný nástroj - projde a vypíše uzly, přes které váš
dotaz prochází, u každého vrátí čas odezvy a ... skončí. Vlastně docela
nuda. Pak jsem ale narazil na tento twít:
Dejte si traceroute na 216.81.59.173 a chvíli si počkejte :)
— Adéla (@adela_cz) March 14, 2013
Zkuste to:
traceroute -m 120 -q1 216.81.59.173
Výsledem bude opět výpis uzlů, ale počkat.. Jak by řekl anonymní komentující: "Go home traceroute, you're drunk!" Po přeskákání nejblžších uzlů se můžete …
Zásadní chybu (včetně opravy) týkající se MySQL a MariaDB serverů v sobotu na oss-sec maillistu ohlásil Sergei Golubchik. Zpozornět by tedy měli všichni, kdo mají nějaký takový server pod svojí správou.
Pokud se uživatel chce k MariaDB/MySQL serveru připojit a ověřuje se heslem, vytvoří se právě z hesla a nějakých náhodných dat SHA otisk a porovnává se s uloženými údaji. Díky chybě v tomto porovnávání, vzniká šance 1:256, že vás systém vpustí i se špatným heslem. Yay!
Čas Vánoční je čas pohody, klidu a míru. To platí jen do určité chvíle. Třeba dokud na váš server nezačnou útočit z ... Číny.
Jedná se o celkem aktuální aférku, o které se (pěkně blbě, takže to ani nečtěte) rozepsala Lupa.cz, nějaké detaily o probíhajících útocích jsou na rcnoviny.cz.
Ochrana proti takovému DDOS útoku není žádná sranda a jako admin serveru máte jen omezené pole působnosti. Dokud útočníci nezahltí linku (pak to řešte se svým ISP) a data k …
Úplně jsem se tu, narozdíl od Twitteru, zapomněl pochlubit. Chvíli po tom co jsem dosáhl na RHCSA, jsem se rozhodl pokračovat. Napoprvé mi další level v Red Hat certifikaci utekl o 2 body (ze 300), napodruhé se ale zadařilo. Od 25. listopadu mě tak pod číslem 111-122-990 najdete jako RHCE.
Dnes jen krátce, ale za to se zajímavým odkazem.
Pokud jste uživateli distribuce CentOS, určitě jste si všimli, že vydávání aktualizací minor verzí se oproti RHELu pořád zpožďuje. Vývojáři se snaží alespoň hotfixy a security aktualizace distribuovat přes Continuous Release repozitář. Proč se vývoj táhne vysvětluje v maillistu Johnny Hughes. Ve zkratce: hledejte za tím rozdělení RHELu do několika skupin (Server, Workstation, ...), kde ve stejných skupinách jsou různé balíčky, a zpřísnění politiky pro sdílení některých souborů/balíčků.
A tak se …